Svatováclavský festival hudby a umění již popáté!

29. 9. 2017 Zobrazit ve fotobance

Letos se koná již 5. ročník Svatováclavského festivalu hudby a umění. Tentokrát byl zahájen koncertem na svátek sv. Václava v Hustopečích u Brna, závěrečný koncert se pak uskuteční 22. října v Třebíči v kostele Proměnění Páně na Jejkově.

Zastávek však bude za během měsíce mnohem více - např. v Náměšti nad Oslavou, Brtnici a Kralicích nad Oslavou. 

Vrcholem festivalu bude závěrečný koncert, na kterém v kostele Proměnění Páně v Třebíči vystoupí nově vznikající orchestr Virtuosi Trebicensis, který sdružuje profesionální hudebníky pocházející a působící v našem regionu. Na festival se také po letech vrací Vernum 2013 Ensemble pod taktovkou Ondřeje Tajovského. V jeho podání je možné si v Náměšti a Brtnici poslechnout krásná vokálně-instrumentální díla mši D dur Antonína Dvořáka a Magnificat Antonia Vivaldiho. Koncertem v Kralicích nad Oslavou si připomeneme 500. výročí reformace. V podání brněnského komorního sboru Ensemble Versus zazní zhudebněné žalmy českých i světových skladatelů.

Festival se stal již vyhledávanou podzimní událostí v náměšťském a třebíčském regionu. Tradičně usiluje o pestrou a promyšlenou dramaturgii a klade důraz na to, aby byl přístupný pro všechny. Věříme, že si z nabídky vyberete a na některém z koncertu se potkáme.

Nejbližší koncert je 30.9. v Brtnici, kde si budete moci poslechnout již zmíněný Vernum 2013 Ensemble.

Fotogalerie


Jak citovat

Lenka Vaníčková, Svatováclavský festival hudby a umění již popáté! [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 29. 9. 2017, 15:28 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/svatovaclavsky-festival-hudby-a-umeni-jiz-popate

Licence

Licence Creative Commons
Svatováclavský festival hudby a umění již popáté!, jehož autorem je Lenka Vaníčková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/svatovaclavsky-festival-hudby-a-umeni-jiz-popate
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.