Polanka Fest nabídl široké spektrum hudebních žánrů

1. 8. 2017 | úvodní foto: Lenka Vaníčková , Zobrazit ve fotobance

V pátek a v sobotu probíhal na třebíčském koupališti Polanka velký hudební festival. Na své si přišli milovníci metalu, rocku, jazzu, pop rocku, ale i cimbálové muziky a místních kapel.

Polanka Fest totiž nezapomněl na žádnou věkovou kategorii ani hudební vkus. Proto byl festival oproti loňsku rozšířen o další dvě stage - o Park Ágnes, kde se střídaly kapely nejrůznějších stylů i "národností". V pátek jste zde mohli slyšet legendární Oceán, dále v Třebíči oblíbené seskupení Travis O'Neill and His cardinal Sins a v sobotu třeba i zajímavé Permon Balet Superstar či Nauzea Orchestra.

Poblíž se nacházela i tzv. Legendy Stage. Zde celý večer s přestávkami hrála jedna místní legendární kapela - v pátek to byli Puls a v sobotu Matador.

Hlavní stage potom nabídla jména, která lákají davy posluchačů. Páteční rozjezd byl ve znamení rocku a metalu - celý festival totiž zahájila parta Hand Grenade, která se na Třebíčsko vrací už jako domů. Přes pohodové O5&Radeček se program posunul až k výborným Tata Bojs, jejichž frontman Milan Cais není jen skvělým bubeníkem a zpěvákem, ale i výtvarníkem - veškeré pódiové efekty Bojsů byly jeho nápadem. Nabitý areál Polanky podporoval své oblíbené umělce i po setmění - zahrál Xindl X i rozjařená slovenská parta Iné Kafe.

Sobota byla na hlavní stage taktéž hudebně rozmanitá. Hned na úvod se představil jeden z nejvytíženějších zpěváků současnosti Michal Hrůza se svou kapelou. Hned poté vystoupil Petr Bende, který po půl roce od svých vánočních koncertů hrál zase "doma" v Třebíči. Tentokrát dovezl (kromě své kapely) i svou spřátelenou Cimbálovou muziku Grajcar z Dolních Bojanovic. Jejich vystoupení mělo takové grády, že lidé pod pódiem nejen zpívali a tancovali, ale i skákali a aplaudovali - a to není u programu cimbálové muziky až tak časté. Moravská nota byla dodržena i u kapely následující - z "Valmezu" dorazili zasloužilí Mňága a Žďorp. Zbytek večera už se nesl v tónech elektrických kytar a tvrdší muziky - festival zakončily kapely Vypsaná fixa a Visací zámek.

Kromě skvělé hudby byl v sobotu připraven i rozmanitý doprovodný program. Koupání v bazénech bylo samozřejmostí, dále také probíhal aquazorbing, soutěže pro děti a jízdy na čas na tobogánu. 

Polanka Fest si pomalu, ale jistě buduje pověst skvěle zorganizovaného a připraveného festivalu, který přitáhne známé české kapely, ale i davy fanoušků.

Fotogalerie


Jak citovat

Lenka Vaníčková, Polanka Fest nabídl široké spektrum hudebních žánrů [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 1. 8. 2017, 20:08 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/polanka-fest-nabidl-siroke-spektrum-hudebnich-zanru

Licence

Licence Creative Commons
Polanka Fest nabídl široké spektrum hudebních žánrů, jehož autorem je Lenka Vaníčková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/polanka-fest-nabidl-siroke-spektrum-hudebnich-zanru
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.