Na co si dát pozor při výběru dětské autosedačky?

23. 4. 2018 Zobrazit ve fotobance

Používání dětské autosedačky je ze zákona povinné pro děti do 150 cm výšky a 36 kg hmotnosti. Od narození bude dítě potřebovat asi tři různé autosedačky. Je to pro něj jediná pojistka při autonehodě, proto se do ní vyplatí investovat a pořídit opravdu kvalitní autosedačku.

Zárukou testované sedačky je zkušební značka oranžové barvy, která obsahuje výrobce, povolení pro danou váhovou kategorii a také sériové číslo. Nikdy takovou značku neodstraňujte.

Poraďte se s výběrem dětské autosedačky s odborníky. Stačí zajít do Autodílů Meteor v Třebíči. Přímo na prodejně si sedačky můžete vyzkoušet a zároveň vám prodejci zodpoví veškeré vaše dotazy.

Pozor na použité autosedačky

Bezpečnost dětí na prvním místě. U cizích použitých autosedaček nevíte, jestli nebyly součástí autonehody. Proto je lepší pro své dítě pořídit sedačku novou.  „Je to podobné jako u helmy na kolo. Když s ní bouráte, tak ji po incidentu vyměníte, abyste měli záruku, že vás i nadále ochrání,“ vysvětluje Jan Hrůza, který se věnuje poradenství a prodeji dětských autosedaček v Autodílech Meteor.  On i další odborníci doporučují při výběru autosedačky nedělat kompromisy.

Autosedačka si sama pohlídá správně upnuté pásy

Mezi rodiči je oblíbená autosedačka RÖMER TRIFIX, která díky širokým vnitřním rozměrům pasuje dítěti déle. Je vybavena pětibodovým bezpečnostním pásem s jednoduchým nastavováním. K bezpečnosti dítěte přispívá nastavitelná hlavová opěrka a technologie  Si-Pad, která zajišťuje špičkovou ochranu proti bočnímu nárazu. Mnohé autosedačky BRITTAX RÖMER mají světelný indikátor, který rodiče ubezpečí, že jejich dítě má správně upnuté pásy. Baterie pro indikátor vydrží sedm let, takže není potřeba myslet na jeho údržbu.

Pro pohodlí dítěte i rodičů

Především maminky oceňují jednoduše odnímatelný potah bez nutnosti vyvlékání pásů. „Pro komfort dítěte i rodičů slouží několik naklápěcích poloh, které se nastaví bez toho, aniž bychom dítě rušili,“ vysvětluje Martin Rigó z Autodílů Meteor. Velká část rodičů se také zajímá o hmotnost sedačky, a to z toho důvodu, že ji přenášejí mezi vozidly. Hmotnost se pohybuje v rozmezí od 7 do 14 kg.

 


Jak citovat

Lenka Vaníčková, Na co si dát pozor při výběru dětské autosedačky? [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 23. 4. 2018, 11:53 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/na-co-si-dat-pozor-pri-vyberu-detske-autosedacky

Licence

Licence Creative Commons
Na co si dát pozor při výběru dětské autosedačky?, jehož autorem je Lenka Vaníčková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/na-co-si-dat-pozor-pri-vyberu-detske-autosedacky
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.