Malina Brothers do Třebíče dorazí s novým albem a pravnučkou Alfonse Muchy

21. 2. 2018 | úvodní foto: Marius Svoboda , Zobrazit ve fotobance

Zpěvačka Kateřina García, pravnučka malíře Alfonse Muchy, je hlasem aktuálního alba projektu Malinabrothers.

V projektu se sešla „supergroup“ české folkové a country hudby: banjista Luboš Malina (Druhá tráva), kytarista Pavel Malina (ex. Druhá tráva, Žalman..), houslista Josef Malina (Jimmy Bozeman & the Lazy Pigs) a kontrabasista Pavel Peroutka (Spirituál kvintet). Společně dorazí ve čtvrtek 22. února do Třebíče. Od 19 hodin hrají v Národním domě.

Na koncertě zazní průřez tří alb kapely, přičemž to poslední vzešlo právě ze spolupráce Malina Brothers s Kateřinou García, rodačkou z Prahy, která vyrůstala v Barceloně a nyní žije v Dublinu. Dohromady se dali na základě podařeného loňského společného koncertu ve Strážnici. „Výběr písniček, barvy vokálů a energie Katky nás tak nadchla, že jsme začali uvažovat o společné desce"  říká kytarista Pavel Malina.

Třebíčské vystoupení hudebníků, jejichž muzikantské nebo producentské kvality využívali nebo využívají interpreti a kapely od Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka, Věru Martinovou nebo Lenku Filipovou, zpestří i směs písní od Mirka „Skunka“ Jaroše, Stanislava Skaly či několik instrumentálek a další.


Jak citovat

Marius Svoboda, Malina Brothers do Třebíče dorazí s novým albem a pravnučkou Alfonse Muchy [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 21. 2. 2018, 15:27 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/malina-brothers-do-trebice-dorazi-s-novym-albem-a-pravnuckou-alfonse-muchy

Licence

Licence Creative Commons
Malina Brothers do Třebíče dorazí s novým albem a pravnučkou Alfonse Muchy, jehož autorem je Marius Svoboda, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/malina-brothers-do-trebice-dorazi-s-novym-albem-a-pravnuckou-alfonse-muchy
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.