Kreativní tablo technického lycea‏ úspěšné v soutěži

9. 6. 2015 | úvodní foto: Milan Švehla , Zobrazit ve fotobance

Všichni Třebíčané využívající MHD se mohou od května na jednom z autobusů TRADO-MAD setkat s postavami absolventů Střední průmyslové školy Třebíč.

Třída čtvrtého ročníku oboru Technické lyceum se totiž rozhodla pro realizaci nezvyklého tabla, kterým se chtěla rozloučit se svou střední školou a informovat okolí o svém symbolickém překročení práhu dospělosti. Na boční stranu autobusu městské hromadné dopravy tedy nechala zhotovit velkoformátový potisk v téměř skutečné velikosti. Po ulicích Třebíče tablo jezdí od začátku května a předpokládá se, že bude k vidění minimálně do konce června.

Za zmínku stojí, že pořízení fotografií proběhlo v průběhu několika málo dní vzhledem k větší časové náročnosti samotného tisku a realizace. Všechny fotografie vznikly ve školním ateliéru Střední průmyslové školy a budoucí maturanti si je nafotili sami, stejně jako připravili tisková data pro reklamní agenturu zařizující tisk. Potřebné peníze žáci vydělali jednak na svém maturitním plese, jednak na kreativní nápad přispělo dodatečně také vedení třebíčské průmyslovky. Zajímavá myšlenka se zalíbila také majiteli třebíčských autobusů TRADO - MAD, který poskytnul pronájem plochy bez poplatků.

Tablo Autobus TLY4 bylo na základě hlasování zvoleno nejlepším maturitním tablem v celorepublikové soutěži na stránce www.maturitnitabla.cz.

Fotogalerie


Jak citovat

Milan Švehla, Kreativní tablo technického lycea‏ úspěšné v soutěži [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 10. 6. 2015, 20:44 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/kreativni-tablo-technickeho-lycea-uspesne-v-soutezi

Licence

Licence Creative Commons
Kreativní tablo technického lycea‏ úspěšné v soutěži, jehož autorem je Milan Švehla, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/kreativni-tablo-technickeho-lycea-uspesne-v-soutezi
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.