Jaroslav Šmíd: Když se řekne Třebíč...

15. 11. 2017

Ve věku 47 let náhle zemřel ve středu 15. listopadu 2017 třebíčský rodák, herec Jaroslav Šmíd. Informaci přinesl server iRozhlas.cz. Níže přinášíme vzpomínku Jaroslava Šmída na své rodné město.

Když se řekne Třebíč, vybaví se mi domov, rodina, přátele a hlavně moje dětství. Je to místo, kde jsem se narodil, kam patřím a kam se rád vracím. Opustil jsem ho poměrně brzo, protože jsem v patnácti letech odešel studovat na konzervatoř, a proto jsem do Třebíče už dojížděl jen na víkendy. A když jsem později nastoupil na vysokou školu, tak už jen jednou za měsíc.

Kromě rodiny a přátel se do Třebíče ale vracím rád také za svým oblíbeným tanečním souborem Motus, do kterého jsem chodil. Ten mám spjatý se svými vzpomínkami na mládí, stejně jako se vzpomínkami na první večírky, mejdany a plesy. Ty bývaly hlavně ve Slavii nebo v borovinském kulturáku a my na nich tenkrát dělávali předtančení.

Třebíč už řadu let z povzdálí sleduji, jak se mění, a vždycky mám radost, když se tam objeví něco nového nebo něco, co mě překvapí.

A náhoda tomu chtěla, že jsem tuto vzpomínku psal zrovna v době, kdy se do Třebíče zase chystám. Příští úterý, tedy 22. dubna, tam jedeme hrát se Švandovým divadlem, takže se moc těším jak na své rodné město, tak i na celou svoji rodinu, své přátele a známé a samozřejmě i na všechny obyvatele Třebíče.

 

Jaroslav Šmíd

se narodil v roce 1970 v Třebíči. Po absolvování brněnské konzervatoře a pražské DAMU působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, později se jeho domovskou scénou stalo pražské Švandovo divadlo, kde hraje dosud.

Mezi jeho nejznámější snímky patří film Doktor od Jezera hrochů, pohádka O zapomnětlivém kouzelníkovi nebo slovenská komedie Vlakári. Známý je hlavně ze seriálů – setkat jsme s ním mohli třeba v Životu na zámku, Ulici, Místu nahoře, Zdivočelé zemi, Přítelkyni z domu smutku anebo v úspěšném seriálu První republika, kde se objevuje po boku dalšího třebíčského herce Jiřího Vyorálka.

 


Jak citovat

Marius Svoboda, Jaroslav Šmíd: Když se řekne Třebíč... [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 15. 11. 2017, 18:59 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/jaroslav-smid-kdyz-se-rekne-trebic

Licence

Licence Creative Commons
Jaroslav Šmíd: Když se řekne Třebíč..., jehož autorem je Marius Svoboda, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/jaroslav-smid-kdyz-se-rekne-trebic
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.