Festival FŠEM letos poprvé

27. 4. 2017 Zobrazit ve fotobance

Dva dokumentární filmy s lidskoprávní tématikou, výtvarný workshop i zajímavý hudební program nabídne v pátek 28. dubna Festival FŠEM, který se letos poprvé uskuteční v prostorách třebíčského Lihovaru.

V rámci festivalu vystoupí garage-rocková kapela AngelHeaded Hipsters, indie-rockoví Psychocandy a celý festival zakončí Thrashsurf ve stylu trvdé muziky.

Původ myšlenky uspořádat nový festival vysvětluje jeho hlavní pořadatelka Nikola Piálková: „Tomáš Hambálek, zpěvák skupiny Psychocandy, se mi ozval jakožto potenciálni pořadatelce třebíčského koncertu v rámci jejich jarního turné. Po dřívějších zkušenostech s pořádáním koncertu neznamých kapel v Třebíči, jsem se rozhodla, že je třeba zvolit jiný přístup. Proto jsem se snažila vymyslet něco originálního, co by mohlo lidi nalákat a hlavně bavit.“ 

Festival má poskytnout na jednom místě v jeden čas atraktivní program různých druhů zábavy. „Hlavní myšlenka je nabídnout program opravu VŠEM. Proto je nabídka široká od dokumentů přes výtvarné umění až po koncerty,“ říká jedna ze spolupořadatelek festivalu Kristýna Michálková podílející se rovněž na organizaci výstav Úhel pohledu. Své si najde divák dokumentárních filmů, výtvarník, model, fanoušek alternativní rockové hudby, bojovník za lidská práva, ochránce životního prostředí.

„Zalíbila se nám myšlenka festivalu, kdy mohou návštěvníci okusit různé druhy kultury během jednoho odpoledne a ještě se něco přiučit. K pevnému hudebnímu základu tak přibyly i dokumentárni filmy, výstava, či výtvarný workshop. Zároveň jsme chtěly, aby akce proběhla v přijemných čistých prostorách s dobrým občerstvením, proto jsme zvolily Lihovar,“ doplňuje Piálková.

„V rámci výtvarné části si návštěvníci budou moci vyzkoušet hned několik rolí. Zaprvé mohou sledovat mladé umělce při práci, ti odvážnější se k nim mohou připojit či dokonce stát/sedět výtvarníkům modelem. Portrét si pak budou moci odnést jako originální suvenýr. Improvizovanou dílnu najdou příchozí venku u vstupu do sálu. Zde bude také viset velký formát, na němž se bude moci projevit doslova kdokoli. Podělí se tak na společném veledíle, které se stane vizuálem festivalu,“ uvádí pořadatelé v tiskové zprávě.

Do projektu se zapojí i organizátoři festivalu Jeden svět, exhibice Úhel pohledu, žáci a paní učitelky výtvarného kroužku ZUŠ Třebíč, ale také pracovníci Pekárny Vrátka, jejichž poctivé produkty budou na místě k zakoupení. Během celé akce bude k dispozici občerstvení Restaurace Lihovar.

Festival FŠEM na Facebooku

festivalová událost 2017 / stránka festivalu


Jak citovat

Michala Olivová, Festival FŠEM letos poprvé [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 29. 4. 2017, 07:52 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/festival-fsem-letos-poprve

Licence

Licence Creative Commons
Festival FŠEM letos poprvé, jehož autorem je Michala Olivová, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/festival-fsem-letos-poprve
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.