Dalešický pivovar slaví 15 let od svého obnovení

10. 8. 2017 | úvodní foto: Lenka Vaníčková , Zobrazit ve fotobance

Poetický Pivovar Dalešice, ve kterém se natáčel film Postřižiny, oslaví v neděli 20. srpna již 15 let od uvaření první várky piva v novodobém provozu.

Slavit se bude kulturou a pivem, na své si přijdou také děti. Zahraje dětská Docela kapela, ti nejmenší si budou moci zařádit s divadlem Amadis Brno. Po celé odpoledne bude přítomen i nadační Modrý hroch, který se s dětmi rád vyfotí nebo jim namaluje krásné obrázky na obličej nebo tělo. Odpolední atmosféru podtrhne skvělá cimbálová muzika Harafica ze Slovácka. Vstup samozřejmě zdarma!

Pro tuto příležitost sládek Ladislav Němeček uvařil jubilejní ležák Bohemie, který jsme měli možnost v “předpremiéře” ochutnat a dát tak zapravdu správci pivovaru, Ladislavu Urbanovi, který nám k tomu řekl: “Toto pivo je svou podstatou letní, lehko a příjemně pitelné. U tohoto jubilejního piva se na ochucení použila pouze jedna odrůda chmele, vyšlechtěná v České republice, která nese právě jméno Bohemie.”

V Dalešickém pivovaru to žije po celé léto. Jeho Postřižinské kulturní léto už se stalo tradicí. Letos se kromě letního kina, kde se promítají české klasické komedie Jiřího Menzela, můžete zastavit na několik koncertů, které vyvrcholí 8. září vystoupením kapely AG Flek, která zde pokřtí i svou desku.

Novodobá historie pivovaru

Pan Urban nám také povídal o tom, jak se současným majitelům povedlo začátkem tisíciletí tou dobou již devastovaný pivovar společnými silami obnovit, a navíc mu navrátit jeho dřívější lesk a slávu. "Začátek byl pozvolný. Vše se muselo postupně a pečlivě vylepšovat, ale základní idea zůstala zachována dodnes - pivo nám musí v první řadě chutnat. Pak jej můžeme s dobrým svědomím nab&iacu te;dnout našim zákazníkům. Stále ho vlastně vaříme tak trochu 'pro sebe'. Unikátem je, že naše pivo je vždy čerstvé. Pivo distribuujeme pouze vlastními silami a tak můžeme zajistit, že se dostane k zákazníkovi co nejrychleji a v nejlepší možné kondici.”

Musíme říct, že pokud chcete objevit skvělé pivo, které bude lahodit snad každému milovníkovi tohoto tradičního českého nápoje, přijďte ochutnat, nejlépe 20. srpna, do Pivovaru Dalešice!

Více informací najdete na facebookové události i na webových stránkách pivovaru.

Fotogalerie


Jak citovat

Lenka Vaníčková, Dalešický pivovar slaví 15 let od svého obnovení [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 16. 8. 2017, 09:34 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/dalesicky-pivovar-slavi-15-let-od-sveho-obnoveni

Licence

Licence Creative Commons
Dalešický pivovar slaví 15 let od svého obnovení, jehož autorem je Lenka Vaníčková, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/dalesicky-pivovar-slavi-15-let-od-sveho-obnoveni
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.