Barevný svět otevřel nový tréninkový obchod a kavárnu

18. 7. 2017 | úvodní foto: Marius Svoboda , Zobrazit ve fotobance

Tréninkový obchod a kavárna, kde mohou nové pracovní zkušenosti získávat lidé s mentálním a kombinovaným postižením, přivítal své první návštěvníky v příjemně upravených prostorách na nádvoří hrotovického zámku. Ve středu 28. června zahájilo jeho provoz třebíčské Denní centrum Barevný svět, o.p.s.

„Slavnostní zahájení se těšilo velkému zájmu široké veřejnosti. Podpořit dobrý start provozovny a ochutnat první kávu dorazilo asi 80 lidí,“ uvádí tisková zpráva.

Úvodního slova se, kromě ředitelky centra Petry Tučkové, ujali i zástupci institucí a lidé, kteří významně pomohli k zřízení nového pracoviště – za město Hrotovice místostarosta pan Antonín Mlynář a kmotra kavárny Anička Kolaříková.

Obchod a kavárna Barevný svět vítá své návštěvníky každý všední den kromě pondělí v době od 11 do 18 hodin. Svým hostům nabízí kávu, zákusky a možnost nakoupit výrobky lidí s hendikepem.

„Zřízení tréninkového pracoviště bylo podpořeno v rámci projektu „I my rádi pracujeme II.“ financovaného z EU prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost,“ uzavírá tisková zpráva organizace.

​Přečtěte si také

Benefiční harfový koncert pro Denní centrum Barevný svět

Středa 7. června 2017 byla pro většinu lidí běžným všedním dnem. Pro zaměstnance a klienty Denního centra Barevný svět, o.p.s., které na Třebíčsku nabízí pomoc a podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se však v podvečer proměnila v malý svátek. ​


Jak citovat

Marius Svoboda, Barevný svět otevřel nový tréninkový obchod a kavárnu [online]. Tři kápě: Třebíč, Datum poslední revize 18. 7. 2017, 16:33 UTC, [citováno ] http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/barevny-svet-otevrel-novy-treninkovy-obchod-a-kavarnu

Licence

Licence Creative Commons
Barevný svět otevřel nový tréninkový obchod a kavárnu, jehož autorem je Marius Svoboda, podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní .
Vytvořeno na základě tohoto díla: http://www.trikape.cz/zpravodajstvi/barevny-svet-otevrel-novy-treninkovy-obchod-a-kavarnu
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://www.trikape.cz/licence.